Lenka Hrozková - Mařeničky
Pustoryly:
Vyznat se v pustorylech a jejich kultivarech je opravdu složité. Oslovila jsem v této věci také pány ve VÚKOZ v Průhonicích, ale podle fotografií to skutečně nemá smysl. Několikrát jsem navštívila sbírku pustorylů v Dendrologické zahradě v Průhonicíh, ale ani po té jsem nebyla o moc moudřejší. Pokládám za úspěch, když se mi podaří určit alespoň druh. A přiznávám, že ani u něj si nemohu být zcela jistá, že jsem jej určila správně.  Nyní pěstuji 10 různých pustorylů. Z babiččiny zahrádky jsout to P 02-05, 10. Většina pustorylů jsou vysoké keře (vyšší než 2m). Z pustorylů, které pěstuji jsu nižší (výška jen 1 - 1,5m) pouze P 01 a 04. Měla jsem ve sbírce také nízký Philadelphus ´Manteau d´Hermine´,ale ten zcela zmrzl. Často také omrzá Philadelphus x purpureomaculatus.
P 01 Philadelphus x purpureomaculatus, keř vysoký 1-1,5m, květy bílé s purpurovou skvrnou ve středu, jednoduché
P 02 Philadelphus coronarius, keř vysoký 1,5-2,5m, květy bílé, jednoduché
P 03 Philadelphus pubescens, keř vysoký 3-3,5m, květy smetanově bílé s výrazně žlutými tyčinkami, jednoduché, výrazně vonící
P 04 Philadelphus x lemoinei, keř vysoký 1,5-2m, květy drobné bílé, jednoduché, výrazně vonící
P 05 Philadelphus x virginal ´Pyramidal´, keř vysoký 2,5-3m, květy bílé poloplné
P 08 Philadelphus ´Snowbelle´, keř vysoký 2-2,5m, květy bílé, plné, kulovitého tvaru
P 10 pravděpodobně Philadelphus lewisii, keř vysoký 3-3,5m, květy do tvaru kříže, smetanově bílé
Představuji se
Zahrada
 Sbírky
     Nabídka
Kontakt

Welcome

Anim exercitation quis reprehenderit.

Nisi ut cillum ad dolore dolor officia magna est amet sint proident aliqua. Fugiat est nulla, id exercitation ut mollit magna. Ut labore minim do amet tempor deserunt qui adipisicing. Exercitation cupidatat, ut, fugiat commodo ea dolore mollit id. Proident in eu. Ipsum proident, deserunt irure, elit ad aliquip. Ut ad tempor, lorem, velit eiusmod sit excepteur incididunt dolore ea amet esse dolore nostrud.

Lorem Ipsum Irure magna irure,

exercitation minim

Veniam proident laboris. Deserunt voluptate cillum, laboris culpa nostrud ad, sunt quis. Labore ex minim occaecat ut. Velit in consectetur irure deserunt sit, ea do ut ea in mollit veniam tempor occaecat incididunt, esse id irure.